Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Knihy
  3. knihy, které doporučujeme
  4. Šikmý kostel, Karin Lednická

Šikmý kostel, Karin Lednická

Románová kronika ztraceného města, léta 1894-1921

Každý zná svůj kraj, ale známe i jeho minulost? Příběh místa a lidí, kteří ho formují nebo místo, které formuje je? Prožila jsem z touto knihou život ... celý popis
Dostupnost
Dostupný
Cena před slevou
349 Kč
314 Kč
285 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:1358
Kompletní specifikace

Každý zná svůj kraj, ale známe i jeho minulost? Příběh místa a lidí, kteří ho formují nebo místo, které formuje je? Prožila jsem z touto knihou život mých blízkých, alespoň tak jsem to cítila.

Jana

Románová kronika ztraceného města | 

Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí.

Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat. Barbora, Julka a Ludwik jsou představiteli tří naprosto odlišných dějových linií, které se však na mnoha místech proplétají a vytvářejí plastický obraz polozapomenutých časů, jejichž drsnost je pro dnešního čtenáře v mnoha ohledech téměř nepředstavitelná.

Každý z hrdinů čelí životním výzvám po svém: někdo se jim trpně poddává, jiný se snaží uchopit šance, které mu kvasící doba nabízí. Do všech osudů však opakovaně a nemilosrdně zasahují velké dějiny, které úsilí obyčejného člověka mohou snadno proměnit na prach. Anebo ne.

Příběh je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Vyprávění ubíhá v dramatickém tempu a natolik autenticky, že se děj před očima čtenáře mnohdy mění na film zaznamenávající i to, co donedávna zůstávalo skryto ve třinácté komnatě české historie.

NAKLADATEL Bílá vrána
DATUM VYDÁNÍ 20.2.2020
ISBN 978-80-88362-00-5
EAN 9788088362005
JAZYK čeština
POČET STRAN 400
VAZBA Knihy - vázané
Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz