Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Utekl jsem z Osvětimi, Rudolf Vrba

Nemohu Odpustit

Anotace 7. dubna 1944 Poplachové sirény oznamují útek dvou slovenských vězňů z přísně střeženého tábora v nacistickém Německu. Rudolfu Vrbo... celý popis
Dostupnost
Dostupný
Cena před slevou
549 Kč
499 Kč
454 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:1524
EAN kód:9788081821752
Kompletní specifikace
Anotace
7. dubna 1944 Poplachové sirény oznamují útek dvou slovenských vězňů z přísně střeženého tábora v nacistickém Německu. Rudolfu Vrbovi a Alfredu Wetzlerovi se podařilo uprchnout a překonali vzdálenost 160 kilometru, aby světu podali první realistický a přesný popis toho, co se děje v Osvětimi. O událostech v tomto koncentračním tábore do té doby kolovaly jen nepotvrzené fámy. Jejich Zpráva, nejprve publikovaná ve Švýcarsku a poté v západním tisku, jednoznačně a otevřeně odhalila realitu nacistických vyhlazovacích táboru papeži Piovi XII., Winstonu Churchillovi a Franklinu D. Rooseveltovi.
Kniha Nemohu odpustit je mistrovským vyobrazením lidských charakteru, které stály za první zprávou o hrůzách v Osvětimi. Jen málokdo dokáže říct o této gigantické a nelidské mašinerii smrti, kterou vybudovala německá říše, aniž by pocítil silné a hluboké emoce. Mnozí v knize najdou pozoruhodný, hluboce osobní příběh hrdinství a odhodlání, navzdory zdánlivě beznadějným vyhlídkám.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz